Suriye Geçici Hükümeti İçişleri Bakanı Albay Muhyiddin Harmuş
02 Aralık 2019

Suriye Geçici Hükümeti İçişleri Bakanı Albay Muhyiddin Harmuş

Muhiddin Harmuş 1965 yılında Şam’ın Duma ilçesinde doğmuştur. Muhiddin 1987 yılında, Şam Üniversitesinde Hukuk üzerine olan lisans eğitimini tamamladıktan 3 yıl sonra Suriye İçişleri Bakanlığı bünyesine katılmıştır.

Polis akademisinde muhtelif eğitimler almış ve 1991 teğmen rütbesine yükselmiştir.

2004 yılına kadar Dera Valiliğinde Cezai Güvenlik şubesinde görev yapmıştır. Bu göreve müteakip 2004 yılının sonuna kadar Şam’da Uyuşturucu Dairesinde çalışmıştır ve yarbay rütbesine yükselmiştir.

2005 yılının başlarında Siyasi Güvenlik Ajansı’nda göreve başlamıştır. Burada Şam’ın Batı’daki banliyölerinden biri olan Katana alt biriminin başına geçerek, araştırma ve ekonomik güvenlik şubelerini yönetmiştir.

2009 yılında Deyrizor Valiliği’nde Siyasi Güvenlik Daire Başkanlığına atanmıştır ve 2011 yılının sonuna kadar Albay rütbesi ile bu görevini sürdürmüştür.

30 Aralık 2011 tarihinde Hama Valiliği Siyasi Güvenlik Biriminde Şube Başkanı olarak profesyonel kariyerini sürdürmüştür. Albay Muhiddin bu göreve başladıktan 1 sene sonra rejim tarafından halkına karşı işlenen suçlara bir cevap olarak görevinden ayrılmıştır.

2019 yılında Suriye Geçici Hükümetinde İçişleri Bakanı olarak atanmıştır.